5Josef Změlík, lépe znám pod pseudonymem Idea, je český rapper a zakladatel Ty Nikdy. Účinkoval ve skupinách Dilema a IdeaFatte s DJ Fattem, dnes jen IF

Jakub Rafael, vystupující pod pseudonymem MC Gey, je český rapper, básník, ilustrátor a spisovatel který je nejvíce znám pro své působení ve skupinách Actionday Crew a Ty Nikdy. Roku 2010 vydal své první album – Turbulence negativních dobrot, rok na to vytvořil společně s DJ Fattem album nazvané Imaginarium naprosto běžných podivností.

Texty v písních Mc Geye se kromě značného množství vulgarismů, dvojsmyslů, jinotajů, černého humoru a příběhů vyznačují neobyčejnou barvitostí, nevyhýbají se tabuizovaným společenským tématům, jsou plné skrytých i zcela otevřených narážek na hiphopovou subkulturu, vysmívají se maloměšťáctví, předsudkům, floskulím.

V roce 2016 vydal svoje zatím poslední album RλP-LIFE, které kompletně produkoval hudebník KRUDANZE. Album je koncepčně založené na tzv. punchlines (úderných, útočných, štiplavých rýmech), je směsicí narážek, kritiky rapu, vtipů a variací na urážky obézních žen – Gey zde často používá termín „tlustá holka“ jako odkaz na americký černošský pouliční slang. Album bylo nominováno na Anděla v kategorii hip-hop.

 

Location: Přehrada Liberec